Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Perspektywy 2019 - które szkoły średnie najlepsze?

Wysokie miejsca w województwie zajęły szkoły średnie z naszego powiatu. Ranking "Perspektywy 2019" pokazuje szkoły, których uczniowie odnotowują najlepsze wyniki na maturze, egzaminach zawodowych oraz olimpiadach przedmiotowych.

Wśród liceów sklasyfikowano szkoły ponadpodstawowe z Cieszyna. Wysokie, 6. miejsce w województwie śląskim zajęło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego. Na 21. miejscu znalazło się Katolickie Liceum Ogólnokształcące, 31. miejsce przypadło Liceum im. Antoniego Osuchowskiego, a 37. - Liceum im. Mikołaja Kopernika.

Jeśli chodzi o technika, to w czołowej "10" rankingu wojewódzkiego znalazły się aż trzy szkoły z naszego powiatu. Najwyższe w powiecie, a 4. miejsce w województwie, zajęło Technikum nr 1 im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. 7. miejsce przyznano Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle, a 8. miejsce przypadło Technikum Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

Kolejne miejsca wyglądają następująco:

  • 19. miejsce - Technikum w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu
  • 22. miejsce - Technikum w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. S. Grota Roweckiego w Cieszynie,
  • 47. miejsce - Technikum Zespołu Szkół ZDZ w Cieszynie,
  • 48. miejsce - Technikum w ZSEG im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy!

KR/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-20 15:14:02
Optimist: Jestem jednym z wielu absolwentów dawnego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Cieszynie. Widząc ranking i 47. miejsce tej szkoły, obecnego Technikum Zespołu Szkół ZDZ nasuwa się pytanie - co się stało, że szkoła ta, która kilkadziesiąt lat temu była w czołówce, absolwenci nie mieli problemów ze studiami, pracą i byli wysoko oceniani, dziś stoi tak nisko. Czyżby jej poziom związany był z przeniesieniem jakiś czas temu z pl. Kościelnego, czy może kadra nie ma już ambicji i pomysłu, co dalej, widać że tradycja powoli odchodzi w zapomnienie. Szkoda.
2019-01-20 20:44:27
krzysztof.mm: TME było jak dinozaur, niezdolne do własnej zmiany wobec zmieniającego się świata, zresztą nie ono jedno - a absolwenci zdawali na studia, oczywiście niemal wyłącznie techniczne, bo uczono tam na przyzwoitym poziomie matematyki czy fizyki, a egzaminy wstępne i delikatnie mówiąc specyficzna atmosfera odsiewały najsłabszych - i tyle [nb wzmianka "nie mieli problemów z pracą" to w kontekście tamtych czasów uwaga kompletnie niepotrzebna]
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: