PeDeBe znów na scenie- Musical Szach - Mat 2

Trwają próby do jedenastego już spektaklu przygotowywanego przez szkołę tańca PeDeBe pt.: Szach - Mat 2, którego premiera odbędzie się 14 i 15 grudnia 2015 r. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza.

Szach - Mat 2 to kontynuacja pierwszej części musicalu, dotyczącego narkomanii, który swoją premierę miał w Cieszynie 25 i 26 listopada 2010 roku. Liczba widzów 3 tys. ( 5 spektakli ) udowodniła ważność poruszania  tej tematyki w aspekcie profilaktycznym. Druga część musicalu jest rozbudowana nie tylko pod względem obsady, ale także scenariusza. W spektaklu często pojawiać będzie się symboliczna scenografia, niekiedy abstrakcyjna, która w pełni odda tematykę musicalową.

W spektaklu wezmą udział zarówno młodzież, jak i dorośli. Kostiumy aktorów będą współczesne, ale i abstrakcyjne, oddające poszczególne odsłony spektaklu. Niewątpliwym atutem będzie także autorska muzyka skomponowana specjalnie do tego projektu.

Warto podkreślić, że spektakl będzie miał charakter profilaktyczny, wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Projekt ten będzie adekwatnym uzupełnieniem bądź rozszerzeniem programu profilaktycznego, który jest realizowany obligatoryjnie we wszystkich szkołach.

Premiera Musicalu Szach - Mat 2 odbędzie się 14 i 15 grudnia 2015 r. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza. Szkolne spektakle będą realizowane o godz 9.00 i 11.00 14 grudnia i o godz. 9.00 15 grudnia, a Gala wieczorna o godz. 18.30 dnia drugiego tj. 15 grudnia ( wtorek ) 2015 r. 
 
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją