Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pas Stawowej do remontu

Z utrudnieniami trzeba się liczyć na przełomie czerwca i lipca na ulicy Stawowej w Cieszynie. Jeden pas drogi będzie remontowany, z tego też powodu na części tego odcinka będzie obowiązywał ruch jednostronny.
Cieszyńscy radni przegłosowali pieniądze na remont ulicy Stawowej w Cieszynie. To wspólna inwestycja z powiatem cieszyńskim, w którego zarządzie ta ulica należy. Z naszej strony radni przekazali na ten cel 150 tysięcy złotych. Nie jest to droga o najwyższym stopniu zniszczenia w mieście, jednak jedna z kilku głównych dróg wlotowych do miasta. - zauważa Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

Ulica, której część była remontowana kilka lat temu, teraz doczeka się renowacji drugiego pasa. Chodzi o około 1600 metrów prawej części jezdni, od ulicy Bielskiej po ul. Przepilińskiego. Realizację inwestycji przejął Miejski Zarząd Dróg. Jak tłumaczy jego dyrektor - Wiesław Sosin - wymienione zostaną krawężniki, sfrezowana zostanie 5 centymetrowa i ułożona nowa warstwa ścieralna. Dodatkowo wyregulowane zostaną studnie sanitarne i deszczowe.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjała, to jak mówi Sosin, być może prace renowacyjne uda się przyspieszyć. Mówimy o miesiącach - maj, czerwiec. - dodaje.

Powiat cieszyński na renowację Stawowej wyda 380 tysięcy złotych. Kiedy prace się rozpoczną, będą pewne utrudnienia. Podczas frezowania nawierzchni, ruch będzie wahadłowy, jednak w dniach, kiedy układana będzie nowa warstwa ścieralna, Stawowa na ten czas będzie ulicą jednokierunkową. Objazd poprowadzony zostanie ulicą Bielską.

Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: