Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Parkrun powraca

Zielone światło dla biegaczy, którzy w każdą sobotę rywalizują na 5-kilometrowym odcinku wzdłuż Olzy. Parkrun, po ponad rocznej przerwie, ponownie zawita do Cieszyna.

7 marca 2020 roku – to data ostatniego biegu w ramach Parkrunu w Cieszynie. Rywalizacja musiała zostać wstrzymana, ponieważ na przeszkodzie stanęły rządowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W najbliższą sobotę (tj. 12.06), o godz. 9:00, czeka nas 315. edycja biegu w Cieszynie.

- Powrót po ponad rocznej przerwie jest dla nas – i mamy nadzieję dla wielu naszych uczestników – bardzo istotnym momentem w naszej dotychczasowej historii. Parkrun w Polsce będzie obchodził w tym roku swoje dziesięciolecie i trudno byłoby nam wyobrazić sobie sytuację, gdy nie możemy świętować tego jubileuszu wraz z całą społecznością uczestników w Polsce na naszych trasach – przyznał Jakub Fedorowicz, Koordynator Parkrun Polska.

Parkrun w Cieszynie jest jedynym w Polsce, którego trasa wybiega poza granice naszego kraju. Jednak organizatorzy musieli ją nieco zmienić, ze względu na panujące wciąż utrudnienia przy przekraczaniu granicy. - Jak już wiecie, 12 czerwca nastąpi reaktywacja Parkrunu. Dzisiaj odbyło się posiedzenie, a raczej pobieganie „zarządu” cieszyńskiego Parkrunu, na którym ustalono tymczasową trasę zgodną z obowiązującymi obostrzeniami. Udało się dojść do porozumienia. Trasa z opisem już wkrótce – czytamy na oficjalnym fanpage'u cieszyńskiego Parkrunu.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-08 14:14:04
Ar--Ai: to bardzo dobra metoda na problemy ze zdrowiem - https://www.focus.pl/artykul/bieganie-najgorsza-droga-do-zdrowia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: