Parkować, nie parkować?

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek chce poznać zdanie mieszkańców związane z parkingiem na rynku.

Temat parkowania w centrum zawsze wzbudza wiele kontrowersji, przykładowo w Cieszynie toczyły się długo na ten temat spory [Pisaliśmy: Parking podzielił cieszyniaków] – w końcu w 2015 roku parking z rynku zniknął [Pisaliśmy: Na rynku już nie zaparkujesz ]. Parkować można np. na rynku w Skoczowie (tam parking powrócił w 2011 roku po kilkunastu latach zakazu postoju – Pisaliśmy: Parking jak dawniej ], z kolei w Ustroniu i Wiśle na rynku parkować nie wolno - ale parkingi znajdują się nieopodal rynku.

W Strumieniu kwestia parkowania na rynku oraz zbyt małej ilości miejsc parkingowych w centrum miasta toczy się już od jakiegoś czasu. By odciążyć rynek i jednocześnie przygotować możliwość zlikwidowania parkingu na nim, władze rozbudowały infrastrukturę parkingową – przykładowo na ulicy Pawłowickiej w latach 2016-2017 powstały 42 miejsca do parkowania [Pisaliśmy: Dodatkowe 26 miejsc ]. Teraz Burmistrz Miasta zachęca mieszkańców do wyrażenia swojej opinii:

- Temat parkowania na Rynku od dłuższego czasu jest poruszany w naszym mieście. Dlatego też 26 października (czwartek) o godz. 18.00 zapraszam na otwarte konsultacje w tym temacie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – zaprasza Anna Grygierek.

A Wy, co myślicie? Zachęcamy do udziału w sondzie i do komentarzy.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją