Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Parking już gotowy

Rozbudowa parkingu przy budynku OSP Świętoszówka zakończyła się wcześniej, niż to zaplanowano. Dodatkowe miejsca parkingowe nie posłużą jedynie druhom z OSP, ale także mieszkańcom.

Jak wyjaśnił Wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, parking ma służyć wszystkim mieszkańcom, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, stanowiącego centrum integracji całego sołectwa. Oprócz straży, w budynku mieści się duża sala widowiskowa z zapleczem kuchennym, która często jest wykorzystywana do działalności miejscowych stowarzyszeń i na spotkania mieszkańców. W tej okolicy działa także poczta, lekarz i kantor. W ostatnich latach obiekt przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu znacznie poprawił się jego stan techniczny, a także stał się dużo bardziej funkcjonalny.

Parking w tej chwili dysponuje 25 miejscami postojowymi. Są wyznaczone również 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Przy okazji rozbudowy parkingu cały teren zyskał odwodnienie, które połączono z istniejącą kanalizacją deszczową. Nową część dostosowano do otaczającego terenu, dróg i placów wokół budynku strażnicy, a nawierzchnię wyłożono kostką betonową. Cała inwestycja kosztowała 335 547,34 zł.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: