Parking dla... rowerów w Trzyńcu

W Trzyńcu pojawił się ciekawa inwestycja - 12 października oddano tam do użytku parking dla rowerów w formie wieży, zwany Bike Tower. Za 5 Kc na dzień można już przechować tam swój jednoślad.

Nowa inwestycja kosztowała 13 milionów koron i powstała w centrum handlowej dzielnicy Łyżbice koło stacji kolejowej. W 90% została sfinansowana z dotacji unijnych, pozostałe 10% wyłożyło miasto. Jest to pierwsza w Morawskośląskim województwie i czwarta w Czechach tego typu budowla.

Obsługa wieży jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy umieścić rower w szynie biegnącej do rozsuwanych drzwi i przesunąć go do przodu. Rower zostanie przytrzymany, a następnie zamiar przechowania roweru trzeba potwierdzić przyciskiem START. Jednoślad powędruje na odpowiednie miejsce, a my w zamian otrzymamy bilet-pokwitowanie z kodem. Przy odbiorze bilet należy umieścić w czytniku i uiścić opłatę 5 KC. Rower sam wyjedzie z wieży.

Wraz z rowerem można przechować także kask lub plecak. Nie trzeba niczego demontować z roweru.

Trzyniec od lat borykający się czystością powietrza już dawno postawił na rozwój infrastruktury rowerowej. W mieście powstało wiele ścieżek rowerowych, którymi można sprawniesię przemieszczać.

Władze miasta mają nadzieję, że dzięki tej inwestycji jeszcze więcej ludzi przesiądzie się z samochodów na rowery.
 

Daniel Pipień
 

źródło: OX.PL
dodał: DaPi

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-18 09:20:10
Przepierón: Czy to możliwe że bez tej złej Uni nie da się nic wybudować? Można śmiało napisać że Unia sfinansowała ten parking a nie dopłaciła bo te 10% to ochłapy. <br />Nie budujcie takich rzeczy w Polsce bo zaraz koło takich parkingów dla rowerów wybudują hotel (bez dofinansowania) dla złodzieji rowerów.
2017-10-18 10:15:27
paharos: eeee kasa w błoto ... inwestycja dziwna i nie potrzebna ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją