Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Park w Chybiu wypięknieje

Budowa tężni solankowej, odnowiony plac zabaw, stworzenie nowych alejek spacerowych… i wiele, wiele innych czeka Gminę Chybie. Dzięki prawie 2 milionom z dofinansowania, gmina przebuduje i uatrakcyjni przestrzeń parku w centrum Chybia.

Wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, przeznaczonych dla gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y, opublikowano 14 lipca br. (Pisaliśmy: 4 miliardy rozdane. Kto otrzymał dofinansowanie?). Z naszego regionu 6 gmin uzyskało dofinansowania.

Gmina Chybie zdobyła w programie dofinansowanie w wysokości 1 960 000zł, które przeznaczy na zadanie „Rewitalizacja i uatrakcyjnienie przestrzeni parku w centrum Chybia”.

Od Urzędu Gminy Chybie, dowiadujemy się, że w ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano prace, obejmujące kompleksową modernizację terenu rekreacyjnego w centrum miejscowości. W zadaniu założono przeprowadzenie niezbędnych robót ziemnych, ukształtowanie terenu pod montaż przewidzianych elementów małej infrastruktury i sportowo-rekreacyjnych, przebudowę ogrodzenia, budowę tężni solankowej, przebudowę placu zabaw, budowę nowych alejek spacerowych oraz modernizację istniejących ścieżek.

Projekt, na który przyznano dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład realizowany jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, a jego wykonanie poprzedzi stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego, który sprecyzuje szczegółowe wymagania wobec planowanej inwestycji.

- Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że park to miejsce o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców jak i turystów i mając to na uwadze planowane jest pozyskanie opinii społecznych w celu maksymalnego dostosowania przestrzeni parkowej do potrzeb społecznych. Kluczowym dla gminy jest zrealizowanie inwestycji, w taki sposób by odpowiadała na potrzeby mieszkańców i turystów. Ustalane są obecnie kwestie logistyczne i techniczne dot. sposobu zaprezentowania społeczności potencjalnych rozwiązań, które będą mogły powstać na terenie parku. – informuje Krystian Grzybek, Referat Ochrony Środowiska i Funduszy Zewnętrznych, Urząd Gminy Chybie.

              

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-30 09:05:18
pawel21_13: To teraz śmieci będą po 50 zł.
2022-07-30 09:11:43
doler: Glupie 1,8 mln zł i taki szał... na 13 i 14 emerytury z Piso-kiełbasy wyborczej marnowane jest 13 mld które mogłyby iść na rozwój, a nie konsumpcję lub po prostu Polska mogła by się nie zadłużać. Pisowskie rządy wyglądają tak jak by Kowalski zarabiał 3 tys na miesiąc a brał hipotekę na 2 mln zł, by wybudować dom... 6 lat rządów a dług i bieda po tym marasie zostanie na parędziesiąt lat.
2022-07-30 09:52:16
sierżant_Niemyty_Wycior: obłudne złodziejskie gęby śmieją się w twarz dojonemu od 7 lat suwerenowi - do czasu, dziady sakramenckie, do czasu
2022-07-30 13:33:06
edward100: Gminy nie stać nawet na Żabionalia
2022-07-30 14:04:33
koszpak: Czy dałoby się również zaprojektować i wybudować chodniki przed niektórymi szkołami w gminie? Bo nie przed każdą szkołą dzieci mają taki "luksus". Wielu mieszkańców - zmotoryzowanych i nie - ucieszyłyby również ścieżki rowerowe na bardziej ruchliwych ulicach.
2022-07-30 15:56:44
św. Patryk.: umówmy się, że wszystkie te "prezenty" bolszewickiej władzy PiS to nasza podatkowa krwawica i dotacje z Unii Europejskiej - a tym wszystkim Kawulokom, Kałużom, Szwedom, Pietom, Pudom i reszcie kolesiów dziękujemy za rekordową d r o ż y z n ę i inflację, ś m i e c i o w ą złotówkę, d e m o n t a ż państwa prawa, g w a ł t y na Konstytucji, u p a d e k szkolnictwa, z a p a ś ć w służbie zdrowia, bezczelnie z ł o d z i e j s k i e władze, i d i o t ó w w rządzie, ł a p ó w k i dla Rydzyka i biskupów, k a t a s t r o f ę demograficzną, miliardy na propagandowy h e j t kurwizji, miliardowe kary za hucpę ziobry i kaczyńskiego itede - prokuratura bez wątpienia listę sporządzi pełną i dokładną, i zgodnie z prawem sprawiedliwie osądzi oszustów, cwaniaków, złodziei o gębach wykrzywionych fałszywymi uśmieszkami do kamerek
2022-07-31 11:43:02
Edi: Tężnia solankowa,to jakaś dziwna choroba rozprzestrzniająca się w powiecie cieszyńskim ?
2022-07-31 12:18:51
Artur_z_bažin: edi coś w tym rodzaju, to powikłanie mgły mózgowej tych co pieniędzmi publicznymi szastają
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: