Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Panie się spotkały i wiosna zagościła w gminie Strumień

Gmina Strumień słynie z niezwykłej gościnności. To zauważyli goście, którzy zostali zaproszeni na wiosenne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich. Była tam i wiosenna atmosfera i wspaniałe występy. Wszystko to okraszone zostało specjałami Kół Gospodyń Wiejskich, które pięknie wyglądały i jeszcze lepiej smakowały.

Koła Gospodyń Wiejskich prężnie działają w gminie Strumień. Tu ich bogata tradycja sięga ponad 70 lat. 6 kół zrzesza panie we wszystkich miejscowościach. I choć do lamusa można już schować akcje wspólnego „biglowania” przy maglu, czy czynów społecznych budowy strażnicy OSP to KGW wciąż działa w gminie.

Dziś panie dbają o rozwój i klimat we wszystkich miejscowościach. Chętnie uczestniczą w wielu wydarzeniach. Dlatego też w gminie Strumień zorganizowano święto dla nich – Wiosenne spotkanie KGW. W Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej spotkały się członkinie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strumień.

Koła zadbały o doskonałą atmosferę wydarzenia. Zaproszonym gościom czas umilały występy Zespołu Regionalnego Strumień oraz Zespołu Śpiewaczego „Echo Bąkowa”.

Aktywne gospodynie dopilnowały również, aby nie zabrakło stołu pełnego misternie udekorowanych smakołyków nawiązujących do lokalnych tradycji.  Talenty kulinarne i śpiewacze naszych aktywnych pań komplementowali zaproszeni goście, wśród nich m.in. Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Małgorzata Pępek - Poseł na Sejm RP, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Wicestarosta Janina Żagan. Na wiosennym spotkaniu nie zabrakło sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także liderów Klubu Seniora z terenu gminy.

- Gmina Strumień słynie z niezwykłej gościnności i pamieci – podkreślił Minister Rodziny i Polityki społecznej Stanisław Szwed. - W gminie Strumień jak zwykle jest niezwykle – dodała Janina Żagan, wicestarosta cieszyńska. - Dziękuję, że mogę tu być i podziwiać tę wspaniała działalność – dodał pierwszy wicewojewoda śląski Jan Chrzaszcz. - Pięknie i prężnie działacie - mowiła poseł Małgorzata Pępek.

Dziękuję, że ciągle chce Wam się chcieć, to piękne wydarzenie to Wasza zasługa. To jest wspaniałe spotkanie przyjaciół, również przyjaciół gminy Strumień  – zwróciła się do pań Anna Grygierek Burmistrz Strumienia, która wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Strumień Czesławem Greniem doceniła poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich oraz wręczyła gościom specjalnie z tej okazji przygotowane baby – symbol jednosci i wspólnej pracy.


KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: