Pan Tadeusz Muzycznie

We wtorek (28.11) w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, uczniowie z cieszyńskich szkół mieli szansę zobaczyć widowisko muzyczne w wdaniu Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Była to adaptacja utworu Adama Mickiewicza ''Pan Tadeusz'' w wersji skierowanej do nieco młodszej widowni. Na scenie można było zobaczyć czterech aktorów, którzy płynnie zmieniali role.

Spektakl „Pan Tadeusz Muzycznie” jest skierowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym. Nie jest to dosłowne odtworzenie historii, jednak fragmenty tekstu recytowane przez autorów i dokładne wyjaśnienie fabuły pozwalają młodzieży na lepsze zrozumienie twórczości Mickiewicza. W czasie trwania spektaklu duży nacisk kładzie się na muzykę, która w tym wypadku jest dostosowana do potrzeb młodzieży a jest zaliczana do gatunku rap-reggae.

Kwestie aktorów, również nie zawsze są fragmentami tekstu napisanymi przez Mickiewicza. Wiele z tych, wprowadzonych na potrzeby spektaklu ma na celu nawiązywać do popularnych dzisiaj seriali, rozbawić, a co za tym idzie zainteresować widzów – Młody Tadeusz szuka swojej miłości. Czy znajdzie? Tego dowiecie się w dalszej części – ta ciekawa zapowiedź rozbawiła widzów i widocznie zwróciła uwagę młodzieży na akcję.

Spektakl jest żywy i interakcyjny. W czasie jego trwania nie brakowało działań, mających na celu zaktywizowanie publiczności – w tym wypadku było to wejście aktorów na widownię i oddanie jednej z ról dziewczynie, siedzącej w trzecim rzędzie. Odtwórca głównej roli zwracał się później do niej ze sceny, starając się wymóc konkretne działania, potrzebne do odpowiedniego odtworzenia scenariusza. Całość zakończyła się sukcesem.


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją