Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pamiętajmy o ogrodach - wystawa z tradycją

Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa zaprasza na kolejną edycję wystawy pn.: ''Pamiętajmy o ogrodach''. Od 31 sierpnia do 2 września będziemy mieli okazję zobaczyć ciekawe kompozycje kwiatowe, plony z ogródków - owoce, warzywa, a także drzewka bonsai.

31 sierpnia (piątek) w Klubie „Nasz Kącik” Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Domu Narodowego” - Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa otworzy wystawę, która wpisała się już na stałe w cieszyński kalendarz.

Wystawa „Pamiętajmy o ogrodach” to okazja, by nie tylko zobaczyć plony z ogrodów, dorodne owoce i warzywa, ale również unikatowe okazy, które udało się wyhodować członkom Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa. Wydarzenie, które od wielu lat gości w COK, skupia wokół siebie wiele osób. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się drzewka bonsai.
 
- Zawsze chętnie odwiedzam wystawę. Mogę tu wiele rzeczy podpatrzeć, a osoby, które wystawiają tutaj swoje wspaniałe okazy, chętnie dzielą się wiedzą i przepisami na smaczne i zdrowe dania – przyznaje Mariola Lipa, mieszkanka Cieszyna – W zeszłym roku mój zachwyt wzbudziły własnoręcznie wyhodowane rajskie jabłuszka i kiwi, których hodowla nie jest wcale taką prostą sprawą. Ciekawym okazem był również perukowiec. Liczę, że tym razem też wrócę do domu z ciekawym kulinarnym odkryciem, które wprowadzę do swojego menu.

Każdego roku w organizację wystawy „Pamiętajmy o ogrodach” włączają się wszyscy członkowie Towarzystwa, które przypomnijmy może poszczycić się wieloma inicjatywami. Towarzystwo powstało w 1970 roku, jego członkowie spotykają się w COK w każdą pierwszą środę miesiąca. Wykłady, szkolenia, wystawy, konkursy – między innymi „Cieszyn miastem kwiatów i zieleni” - to tylko kilka z licznie organizowanych działań, których celem jest rozwój ogrodnictwa, ochrona środowiska naturalnego, oraz propagowanie zdrowego stylu życia i ekologii.

Wystawa czynna będzie w godz 9.00-16.00.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: