Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pamiętają o seniorach

Szacuje się, że na świecie żyje ok. 605 mln ludzi powyżej 60 roku życia. W Polsce seniorzy stanowią 13 procent społeczeństwa. 7 października br. w Kaczycach uroczyście obchodzono Dzień Seniora.

Emeryci, renciści i zaproszeni goście spotkali się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, by spędzić ze sobą parę miłych godzin. Spotkania te odbywają się od kilku lat z inicjatywy ks. Proboszcza Eugeniusza Warzechy , Rady Sołeckiej oraz kółka charytatywnego. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem, gdyż dzięki takim właśnie spotkaniom ludzie starsi czują się docenieni i zauważeni. – Spotykamy się w dzień seniora, który przypada w tygodniu Miłosierdzia Bożego. Jest to nasza piękna tradycja i dzień szczególny w naszej parafii a zarazem w naszym sołectwie – mówiła pani Helena Wawrzyczek sołtys Kaczyc.
Wice wójt Gminy Karol Sitek na ręce najstarszej seniorki złożył bukiet kwiatów - Bardzo sobie cenimy obecność z państwem. Państwo jesteście tą lokalną społecznością, która tworzyła i tworzy tą kulturę oraz to życie społeczne na terenie Kaczyc i poza nimi. Z okazji Dnia Seniora składam wam wszystkiego najlepszego i długich lat w zdrowiu oraz szczęścia.

Międzynarodowy Dzień Seniora został ustanowiony 17 lat temu przez Organizację Narodów Zjednoczonych aby zwrócić uwagę na problemy związane ze starością i starzeniem się społeczeństw.

Zobacz video:


Zobacz fotoreportaż>>>

[PL]

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: