Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pamięci Cichociemnych

Jak co roku Gmina Dębowiec oddaje pamięć tym, którzy walczyli o wolną Ojczyznę - Cichociemnym. 17 lutego 2015 r. przy głazie upamiętniającym pierwszy zrzut Cichociemnych, zgromadzili się kombatanci, wojskowi, samorządowcy, uczniowie oraz pasjonaci historii.

Od momentu pierwszego zrzutu Cichociemnych w Dębowcu minęły 74 lata. Pamięć o tym wydarzeniu jest wciąż żywa, co widać było podczas wczorajszych obchodów rocznicy tamtych wydarzeń. Uroczystość rozpoczął gospodarz imprezy Wójt Gminy Dębowiec Tomasz Branny, który przybliżył zebranym historię wydarzeń sprzed 74 lat, dzięki którym Dębowiec wpisał się na stałe w karty historii II Wojny Światowej. O odwadze i bohaterskiej postawie polskich żołnierzy mówił natomiast starosta cieszyński Janusz Król, który podziękował organizatorom za zaangażowanie w to, aby pamięć o wybitnych Polakach była ciągle żywa.

Przy pamiątkowym obelisku w Dębowcu zgromadzili się również kombatanci, wojskowi, samorządowcy, uczniowie oraz pasjonaci historii. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze szkół w Dębowcu pod kierownictwem Tadeusza Kraszewskiego.

red.


źródło: ox.pl./UG Dębowiec
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: