Paczkują… wodę. Skoczów z nową maszyną
Jak informują miejskie władze, skoczowska gmina wzbogaciła się o nowoczesną paczkowarkę do wody pitnej.
- To urządzenie, które w sytuacjach kryzysowych pozwoli nam szybko i skutecznie dostarczać wodę pitną do naszych mieszkańców w bezpiecznych, jednorazowych opakowaniach. Sprzęt będzie gotowy do działania w przypadku poważniejszej awarii sieci wodociągowej, klęsk żywiołowych, lokalnych skażeń, ewakuacji ludności oraz zabezpieczenia obiektów o znaczeniu strategicznym czy innych zagrożeń – informują lokalni włodarze.
Istotną cechą paczkowarki jest to, że zanim wodę zapakuje mechanicznie ją uzdatnia i dezynfekuje. Pakowanie w woreczki umożliwia bezpieczniejszy, higieniczniejszy i wygodniejszy transport do miejsc, gdzie ta woda będzie potrzebna.
Zakup paczkowarki był możliwy dzięki pozyskanej przez gminę dotacji Wojewody Śląskiego z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33