Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paczka dla seniora w Pogwizdowie

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Seniora, o czym zawsze pamiętali mieszkańcy Pogwizdowa. Dotychczas, co roku w październiku odbywało się spotkanie dla seniorów z sołectwa, podczas którego najstarsi mieszkańcy okolicy mogli się spotkać i wspólnie spędzić czas. Niestety, w tym roku pandemia pokrzyżowała plany, sołtys Pogwizdowa zadbał jednak, żeby seniorzy nie poczuli się zapomniani.

W związku z pandemią organizacja corocznego spotkania dla seniorów w Pogwizdowie jest niemożliwa. Sołtys Krzysztof Tomala jednak nie zapomniał o najstarszych mieszkańcach sołectwa i zorganizował akcję „Paczka dla seniora”. W ramach działań przygotowano 236 paczek, które zostaną dostarczone pogwizdowskim seniorom – akcja jest sfinansowana z funduszu sołeckiego. Były tam zabezpieczone środki na organizację spotkania dla seniorów, które jednak odbyć się nie może. W związku z tym przygotowaliśmy paczki dla wszystkich 236 seniorów z naszego sołectwa. Paczki są mniej okazałe, niż był obiad, na który zapraszaliśmy seniorów, a to ze względu na fakt, że paczki trafią do wszystkich. Na uroczysty obiad zwykle przybywało mniej niż 50% zaproszonych. Chcemy jednak pokazać seniorom, że o nich pamiętamy, w związku z czym paczki już są dostarczane – wyjaśniał w rozmowie z portalem ox.pl Krzysztof Tomala.

Paczki są dostarczane przez sołtysa oraz przez strażakow-ochotników z OSP Pogwizdów. Wizyty posłańca ze słodkim prezentem mogą spodziewać się mieszkańcy, którzy urodzili się przed 1 stycznia 1950 roku. Prezenty zostały zapakowane w GOK, rozprowadzane będą z poszanowaniem reżimu sanitarnego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-20 10:14:12
: paczki dla seniorów PiS rozdaje już od wiosny - w zestawach pakiety wyborcze na nieistniejące wybory, skierowania na testy covid-19 których nie ma, zaproszenia pod brakujące respiratory, no i dużo faryzejskiej modlitwy o pokonanie LGBT od zaprzyjaźnionych z Partią biskupów
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: