Otwarto wieko trówły

Już po raz XVII otwarto wieko pełnej skarbów cieszyńskiej trówły. Jako, że imprezę organizują wspólnie Zamek Cieszyn oraz Dom Dzieci i Młodzieży z Czeskiego Cieszyna symbolicznie wieko podniosły dyrektorki obu instytucji. A zorganizowanemu w piątkowy wieczór 22 września uroczystemu otwarciu imprezy pod hasłem ''Skarby z Cieszyńskiej Trówły'' towarzyszył bogaty, cieszyński oczywiście program artystyczny.

Wystąpiły zespoły „Slezan s cimbálovou muzikou”, zespół folklorystyczny „Oldrzychowice” i kapela „Ochodzita”. Wpierw jednak dyrektorki obu instytucji wspólnie z burmistrzami obu Cieszynów oraz dyrektor Domu Narodowego symbolicznie podnieśli wieko trówły, a z głośników rozległ się cieszyński hejnał, który na co dzień dochodzi w samo południe z wieży cieszyńskiego Ratusza.

- Cieszyńska tradycja to nie jest tylko śpiewanie i tańczenie. Tradycja jest także w naszej regionalnej kuchni. Dlatego warto nie kupować wszystkiego gotowego, ale też zrobić coś samemu – mówiła Ewa Gołębiowska zachęcając do udziału w niedzielnym konkursie na cieszyński strudel, a tym, którzy nie potrafią go samodzielnie upiec proponując prowadzone przez Natalię Riees warsztaty. W warsztaty różnego rodzaju obfitował program „Skarbów”, a zajęcia odbywały się nie tylko na Zamku, ale także w innych instytucjach obu miast.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją