Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwarto Orlika w Skoczowie

Gmina Skoczów wzbogaciła się o nowoczesny kompleks boisk. Obiekt powstał w ramach rządowego programu „ Moje boisko – Orlik 2012”. Boiska mieszczą się przy Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie przy ul. Góreckiej.

Przy ul. Góreckiej w Skoczowie, nieopodal Zespołu Szkół Zawodowych powstały dwa boiska. Jedno ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną, drugie z nawierzchnią syntetyczną do siatkówki i koszykówki. – Przetarliśmy szlak innym gminom z terenu powiatu cieszyńskiego. Chciałbym, aby nasza baza sportowa była coraz lepsza. Zależy nam również , aby szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat były dobrze wyposażone. Ten obiekt ma jednak służyć nie tylko młodzieży. Bo z założenia będzie on ogólnodostępny i będzie funkcjonował przez cały rok - – powiedział Starosta Cieszyński, Czesław Gluza.

Boiska powstały w ramach rządowego programu Orlik 2012. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. – To już kolejna inwestycja realizowana wspólnie z powiatem cieszyńskim. Cieszę się, że w naszej gminie mamy kolejny tak wspaniały, ogólnodostępny obiekt sportowy – powiedział podczas otwarcia Piotr Rucki zastępca burmistrza Skoczowa.

Oddany do użytku Orlik będzie ogólnodostępny, a wszyscy chętni korzystać będą z niego pod nadzorem trenera – animatora sportu.

Nie mogło zabraknąć też uroczyście oddanego pierwszego strzału do bramki. Wykonał go Sławomir Cienciała piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który jest absolwentem Zespołu Szkół Zawodowych.

zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: