Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwarte spotkanie Klubu Kobiet Kreatywnych

W piątek (07.02.2020) w budynku oranżerii cieszyńskiego Zamku odbyło się spotkanie otwarte Klubu Kobiet Kreatywnych. Na spotkaniu pojawiły się osoby zainteresowane działalnością klubu, które chcą działać na rzecz społeczności kobiet i dzielić się swoimi umiejętnościami i pomysłami. Organizatorka przybliżyła również ideę nieformalnej edukacji kobiet.

Jak podkreślano w trakcie wydarzenia, członkostwo w Stowarzyszeniu Klubu Kobiet Kreatywnych i działania w nim, to samorealizacja i przygoda. Tematy bliskie aktywnie działającym kobietom to w tym przypadku: ekologia, budżet domowy, inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i ich promowanie, budowanie sieci kontaktów, prawa kobiet i asertywność w ich wyrażaniu, zasady zdrowego odżywania, a także bardziej prozaiczne elementy kobiecego życia, czyli moda i styl. Członkinie Klubu są jednak otwarte na nowe inicjatywy i propozycje, jak podkreślały, potrzebne są zarówno osoby, które zdecydują się zająć już istniejącymi działaniami, jak i głowy pełne pomysłów, panie, które zechcą podzielić się swoimi umiejętnościami i zrobić coś pożytecznego dla innych kobiet.

- Zgodnie z naszym statutem zbawiamy świat, więc jeżeli chcecie go zbawiać razem z nami, jesteście we właściwym miejscu – informowała na początku z uśmiechem Roma Rojowska z Klubu Kobiet Kreatywnych, organizatorka wydarzenia – nie jesteśmy domem kultury, nie organizujemy wieczorków, ani imprez, na które ktoś przychodzi i siedzi, jak w teatrze (…) jak to powiedział kiedyś Kennedy, nie pytaj, co Ameryka może zrobić dla Ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla Ameryki. Ja też was pytam, jeżeli tu jesteście, to znaczy, że macie taką moc i energię, żeby robić z nami to, co ważne – uzupełniała.

Podczas spotkania wszystkie zainteresowane panie się przedstawiły i opowiedziały kilka słów o sobie, jednocześnie wskazując, czym mogłyby się zająć. Działania, podejmowane w ramach Klubu Kobiet Kreatywnych są zróżnicowane. Opierają się nie tylko na organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń. Mają również związek z wydawaniem magazynu „Cieszyńskie na obcasach” (tutaj nie tylko pisanie, ale również redakcja, korekta, skład i grafika), czy z działaniem grupy KIWI, czyli Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatyw.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-08 17:46:19
tom lem: ... czyli w skrócie - " mesjanizm kobiecy" zgodnie ze statutem, nie dla siebie zbawiamy świat;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: