Otwarli boisko w Ogrodzonej

14 października (sobota) odbyła się w Ogrodzonej uroczystość otwarcia nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy szkole podstawowej. To ważne dla szkoły wydarzenie zbiegło się z świętem jakim jest Dzień Edukacji Narodowej.

Na ten dzień uczniowie i nauczyciele czekali od dawna. Wcześniej przy szkole było bowiem stare boisko asfaltowe.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Krystyna Hanzlik – kierownik szkoły, która przywitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości oraz przedstawiła zaproszonych gości. Następnie wystąpił pan Tomasz Branny – Wójt Gminy Dębowiec, który krótko nakreślił przebieg działań związanych z pozyskiwaniem funduszy na budowę boiska. Zwrócił uwagę na szczególną rolę radnego, Bronisława Brudnego, który czuwał nad sprawną realizacją inwestycji. Po przecięciu wstęgi, wspólnej modlitwie i błogosławieństwie szkolne boisko zostało uroczyście poświęcone.

Pragnąc upamiętnić to ważne wydarzenie w życiu szkoły wszyscy nauczyciele oraz uczniowie dołożyli wielu starań, aby opracować scenariusz akademii i przygotować uczniów do występów. Na scenie w sali gimnastycznej wystąpiły grupy dzieci z wszystkich klas, prezentując bogaty program artystyczny.

W trakcie części artystycznej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów oraz wyróżnienie zasłużonych nauczycieli i pracowników szkoły.

Na zakończenie na salę wjechał tort w kształcie boiska. Jako pierwsi zostali poczęstowani goście, natomiast uczniowie uraczyli się tym pysznym ciastem już w klasach.


red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją