Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Otarli się o zwycięstwo

Drugie miejsce w konkursie ogólnokrajowym „Wioska Roku” organizowanym w Czechach otrzymał Gródek (cz. Hrádek) z Śląska Cieszyńskiego (czeskiego województwa morawsko-śląskiego).

Konkurs „Wioska Roku” w Republice Czeskiej organizowany jest od 1995 roku i ogłaszany przez Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Wsi Republiki Czeskiej, Związek Miast i Gmin Republiki Czeskiej oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Rolnictwa. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców wsi do aktywnego udziału w zagospodarowaniu swoich domów, nagłośnienie różnorodności i różnorodności odnowy wsi oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie wsi.

W tegorocznej, 27. edycji konkursu wzięło udział 175 gmin, a komisja oceniająca wybrała spośród 13 finalistów, zwycięzców rund wojewódzkich, oceniając m.in. życie społeczne, aktywność obywateli, biznes, ale także udogodnienia obywatelskie, oszczędność energii czy dbałość o przestrzeń publiczną i zieleń. 

Gródek zdobył drugie miejsce m.in.  za świetną współpracę między obywatelami dwóch narodowości (komisja wizytowała Dom PZKO (Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego), za pracę społeczną w centrum rekreacyjnym, za oryginalny sposób sadzenia drzew i za zaangażowanie nowo przybyłych obywateli w aktywne życie wsi.

Zwycięzcą konkursu została miejscowość Ostrožská Lhota położona w województwie zlińskim, która w nagrodę otrzyma 2,6 mln koron.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: