Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oszuści działają!

Osoby starsze powinny mieć się na baczności, ponieważ bezwzględni oszuści nie pozwalają o sobie zapomnieć. Aby okraść podszywają się pod wnuczków, kurierów, a nawet policjantów. Policja prosi o szczególną ostrożność.

Kilkoro seniorów odebrało w Bielsku Białej wczoraj (30.11.2016) podejrzane telefony. Dzwonił przedstawiciel poczty lub kurier. Twierdził, że na paczce lub liście widnieje nieprawidłowy adres i nie można doręczyć przesyłki pod wskazane miejsce. Prosił o podanie właściwego adresu zamieszkania. Gdy tylko starsza osoba podała swój adres, po chwili ponownie dzwonił telefon. Tym razem oszust przedstawiał się za policjanta z komendy, podając swój numer służbowy. Twierdził, że poprzedni telefon był próbą wyłudzenia danych adresowych, tylko po to, aby złodzieje mogli przyjść do domu starszej osoby i ją okraść. Aby cenne przedmioty nie padły łupem rabusiów, prosił starsze osoby, by zgromadziły w jednym miejscu posiadane w domu pieniądze i biżuterię. Polecił również, aby wypłaciły z banku wszystkie oszczędności, bo złodzieje zamierzają „wyczyścić” ich konta. Rozmówca obiecywał, że do ich mieszkania przyjdzie policjant w cywilu, który zabezpieczy kosztowności. Na szczęście seniorzy wykazali się rozwagą i nie dali się oszukać.

- Należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście i nie wpuszczać ich do mieszkania – informuje policja.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-01 21:06:51
Charles: A Jak będą przebrani za czarnych katabasów to też?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: