Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostrożnie z fajerwerkami!

Sylwester i Nowy Rok to nie tylko dni szampańskiej zabawy, ale i odpalania fajerwerków. Zadbajmy o to, by sylwestrowa beztroska nie wpłynęła negatywnie na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi.

Petardy i sztuczne ognie dają wiele radości i zabawy w sylwestrową noc. Jednak rokrocznie przysparzają one sporo pracy lekarzom, który muszą udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wyniku ich używania. - Co więcej, z reguły wypadki są spowodowane niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem, posługiwaniem się takimi materiałami, brawurą i skrajną nieodpowiedzialnością. - przestrzegają policjanci, zarazem apelując o zachowanie rozsądku i ostrożności.

Przed użyciem fajerwerków zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, która zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być napisana w języku polskim. Nie kupujmy więc wyrobów niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby petardami bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych. Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

PAMIĘTAJMY:
 - nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia, bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
 - nie odpalajmy po użyciu alkoholu oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby oraz ich mienie,
 - nie podchodźmy i nie dotykajmy petard, które nie wybuchły,
 - nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

Więcej informacji sylwestrowych:


(red)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: