Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostre słowa burmistrza

Nie milkną echa piątkowej sesji nadzwyczajnej zwołanej w piątek, 21 listopada. Głos w sprawie zabrał burmistrz Mieczysław Szczurek, który zarzuca byłej już radzie nieudolność i tchórzostwo. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia Burmistrza w sprawie sesji nadzwyczajnej.

Oświadczenie
Burmistrza Miasta Cieszyna w sprawie zwołania sesji nadzwyczajnej.
Cieszyn, 22 listopada 2014 r.

Ściąganie inwestorów tworzących nowe miejsca pracy powinno być jednym z najważniejszych zadań każdego gospodarza gminy. Niestety, wszelkie moje próby pozyskiwania nowych inwestorów spotykały się z kompletnym niezrozumieniem obecnej Rady Miejskiej, która przez większość kadencji odsuwała od siebie strategiczne decyzje.

Informuję, że w związku z pisemną prośbą starosty cieszyńskiego, skierowałem do przewodniczącego Rady Miejskiej w Cieszynie wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, dotyczącej zatwierdzenia Planów Zagospodarowania Przestrzennego Boguszowic oraz Bobrka. Istnienie planów w sposób radykalny ułatwia potencjalnym inwestorom realizowanie inwestycji na danym terenie.

Obowiązkiem władz jest dbanie o całe Miasto i wszystkich jego Mieszkańców. W trakcie ostatniej sesji nadzwyczajnej radni, realizując interesy wąskiej grupy osób, zablokowali potężną inwestycję w Boguszowicach. Inwestycję wartą 70 milionów złotych i mogącą przynieść 300 miejsc pracy. Niestety, przez nieudolność i tchórzostwo większości radnych, możemy stracić kolejną szansę na rozwój naszego Miasta.

Czy radni uważają, że w Cieszynie jest aż tak dobrze, że odrzucili taką okazję?!

Większość punktów usługowych na terenie byłego przejścia granicznego w Boguszowicach znajduje się w starych budynkach w fatalnym stanie technicznym i wizualnym. Czy to dobra wizytówka naszego Miasta i granic Polski?

Uważam, że Cieszyna nie stać na utratę jakiegokolwiek inwestora, zwłaszcza takiego, który stworzyłby 300 nowych miejsc pracy i wpłacał regularnie 500 tysięcy złotych podatku do kasy miejskiej. Źle się stało, że radni dali jasny i czytelny sygnał, że nie chcą nowych inwestorów w Cieszynie.

Stworzenie nowoczesnego Parku Handlowego w Boguszowicach mogło zmienić wizerunek tego miejsca, a obecnym i przyszłym pracownikom stworzyć lepsze warunki pracy i prowadzenia działalności. Jednak radni nie raczyli nawet wysłuchać planów inwestora, który przyjechał na sesję specjalnie z Warszawy. Ucierpiał na tym wizerunek miasta oraz mieszkańcy Cieszyna, którzy dzięki tej inwestycji mogli pozyskać tam nowe miejsca pracy.

Mieczysław Szczurek
Burmistrz Cieszyna


Więcej na ten temat znajdziesz w artykułach:
Emocje na sesji
Nadzywczajnie o Boguszowicach

Zobacz również fotoreportaż Beaty Tyrny: przejdź do zdjęć>>>
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: