Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostatnie tygodnie na dostosowanie do wymogów Uchwały Krajobrazowej

W 2019 roku cieszyńscy radni przyjęli Uchwałę Krajobrazową, czyli akt prawa miejscowego, który ma zaprowadzić ład w przestrzeni miejskiej. Ograniczenia dotyczą głównie wyglądu i rozmieszczenia reklam oraz szyldów. W Cieszynie przedsiębiorcy mają ostatnie tygodnie na dostosowanie się do wymogów uchwały.

Termin dostosowania reklam i szyldów na ogrodzeniach, reklam na terenie historycznego układu urbanistycznego miasta (teren wpisany do rejestru zabytków) oraz reklam na nieruchomościach, na których znajdują się cieszyńskie zabytki, upływa w grudniu 2020 roku. Przedsiębiorcy i właściciele posesji mają więc ostatnie tygodnie na dostosowanie się do wymogów.

Jakie jednak są to wymogi? – w śródmieściu będą mogły znajdować się tablice lub urządzenia reklamowe w formie walca, o ile nie przekraczają wysokości 4 m i średnicy 1,7 m, wolnostojące o powierzchni do 0,7 m2, a także formatu średniego, na budowlach – wyjaśniają osoby odpowiedzialne za wdrożenie Uchwały Krajobrazowej w Cieszynie. Są to wyjątki, gdyż co do zasady, w śródmieściu (historyczny układ urbanistyczny miasta) reklamy znikną prawie całkowicie. Z kolei na ogrodzeniach znajdować się będą mogły jedynie szyldy, informujące o działalności, która jest prowadzona w pobliżu. Tutaj jednak również obowiązują ograniczenia, gdyż na ogrodzeniu mogą znajdować się maksymalnie dwa szyldy.

W pozostałych przypadkach termin dostosowania reklam to 4 lata (oznacza to więc, że zmiany wejdą w życie w 2023 roku). Z kolei w przypadku reklam i szyldów, które są budowlami, i które uzyskały pozwolenie na budowę, czas dostosowania to 10 lat (w przypadku reklam do 18m2) i 20 lat w przypadku większych.
Pełna treść cieszyńskiej uchwały krajobrazowej dostępna jest tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: