Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnie takie święto?

Dziś (4.03) w cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się śniadanie prasowe dla dziennikarzy. Dyrektor ośrodka Adam Cieślar mówił na nim o tegorocznej, trzydziestej już, edycji Święta Trzech Braci. Jak zapowiedział, formuła wydarzenia ma się zmienić od 2021 roku.

- Nad nową formułą pracujemy już z przyjaciółmi z czeskiej strony Cieszyna, będą wprowadzone pewne zmiany - stwierdził dyrektor COK.

Czego można się spodziewać? - Chcielibyśmy w przyszłym roku świętować razem, wspólnie, "w jednym miejscu". Postaramy się, aby koncerty były zarówno po jednej, jak i drugiej stronie, ale nie równolegle - mówiła obecna na spotkaniu Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Zanim jednak odbędzie się 31. Święto Trzech Braci, przed nami tegoroczna, 30. edycja. Potrwa od 19 do 21 czerwca, a jej gwiazdami będą Cleo, O.S.T.R., Tymek, Sylwia Grzeszczak, Hirek Wrona (który będzie nie tylko prowadzącym na głównej scenie, ale także zaprezentuje DJ-ski set), Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Kuba Blokesz i Chwila Nieuwagi, Skaldowie & Przyjaciele Stela oraz Another Pink Floyd.

Podobnie jak przed rokiem, jedna ze scen będzie ustawiona na cieszyńskim Starym Targu. - Oprócz bajek dla dzieci w piątek, w sobotę odbędzie się tam przekładaniec cieszyński - czyli występy zespołów lokalnych, regionalnych i nie tylko. Ten drugi dzień zakończymy wyjątkowym koncertem "Brama Morawska", w wykonaniu Kuby Blokesza. W niedzielę z kolei odbędą się na ul. Targowej Senioralia, które będą częścią tegorocznego Święta Trzech Braci - mówił Adam Cieślar.

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku władze nadolziańskiego grodu nakłaniały przedsiębiorców z ul. Głębokiej do wydłużenia godzin otwarcia sklepów. Czy podobnych działań można spodziewać się również teraz? - Cały czas nakłaniamy przedsiębiorców, aby sklepy na ul. Głębokiej były dłużej otwarte - dobrym pretekstem do tego będzie jarmark, który odbędzie się przed Wielkanocą. Patrząc na ilość turystów, którzy co sobotę odwiedzają Głęboką, dziwię się tym firmom, które zamykają swoje sklepy o 13:00. W związku z tym, że niedziela jest wyłączona z handlu, naprawdę dużo ludzi tamtędy spaceruje i szuka oferty - mówiła Gabriela Staszkiewicz.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-04 15:49:01
rainman: Najlepszym pomysłem na ŚTB 2021 jest całkowita likwidacja tego "święta". Sugerowałbym również zastanowić się, czy w związku z koronawirusem nie wywalić w cholerę tego "święta" już teraz.
2020-03-04 17:04:24
tom lem: Już widzę świetlaną przyszłość naszej władczyni na ul. Głębokiej, nie tylko w soboty ale i niedziele, jako przekupkę w jednym z lokali, wynajmowanych od ZDM Cieszyn. Po nabyciu doświadczenia w ratuszu, ta branża z pewnością na Głębokiej rozkwitnie;-) Po zdaniu - "Chcielibyśmy w przyszłym roku świętować razem, wspólnie, "w jednym miejscu". Postaramy się, aby koncerty były zarówno po jednej, jak i drugiej stronie, ale nie równolegle" - czyli w różnym miejscu i czasie:-) - można się spodziewać, że znów Gabrysia będzie pierwszą.
2020-03-04 18:51:12
Selma: "Zastaw się a postaw się" oraz "chleba i igrzysk". Nie jestem za tym, żeby ludziom odbierać imprezę, ale litości - powinniśmy trzymać jakąś dyscyplinę budżetową, skoro pieniędzy na wszystko brakuje!
2020-03-04 19:03:08
tom lem: ...w tym wypadku będziemy pracowali w sklepach w soboty i niedziele, a od poniedziałku gosposia zarządzi wykopki na Głębokiej;-)
2020-03-05 07:57:16
Halos: Gosposia niech się zajmie tym co trzeba zmieniać, poprawiać, a nie to co funkcjonuje dobrze. Bo znów jej pomysły nic nie wniosą, a tylko zaszkodzą. Bo to taka zmiana dla samej zmiany, żeby było, że coś robi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: