Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnie takie nabożeństwo

Jutro, 21 września o godz.11:00 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku odbędzie się ostatnie nabożeństwo w czasie trwania Mistrzostw Świata w Siatkówce (nabożeństwa ekumeniczne odbyły się 31 sierpnia 7 i 14 września).

Nabożeństwa odbywają są w związku z organizowaną przez duchownego akcją ''Zaserwuj piłkę!'' Inicjatywa jest związana z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej.

- Ostatnią piłkę w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy z miasta partnerskiego Zetel . do tej pory rozdaliśmy ok 200 piłek dzieciakom! Jest Ewangelia, modlitwa, pieśń i na koniec piłki. Jutro resztówki  które się nam jeszcze ostały! Ogółem z Mistrzostwami Świata w Brazylii rozdaliśmy dzieciom około 400 piłek! dziękuję wszystkim ofiarodawcom, także tym z ox.pl – mówi ks. Jan Byrt 

Piłki przekazali m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, prezydenci miast, w których będą się odbywały mecze (Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław), prof Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Jarosław Wałęsa, Jarosław Kalinowski. Piłki przyszły też od Kamila Durczoka i redaktorów TVN, posłów do Sejmu Aleksandry Trybuś, Stanisława Kowalskiego, Stanisława Szweda, Czesława Gluzy, Starostów Powiatów Cieszyńskiego, Bielskiego, i Żywieckiego, Burmistrzów Beskidzkiej 5, Wojewody Śląskiego,  Marszałka Sejmiku  Śląskiego i  sportowców: Adama Małysza, Piotra Żyły i Mistrza Polski w kombinacji norweskiej Pawła Słowioka i kilku innych osób.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: