Ostatnie sprawdziany

Skoczkowie zaczynają już w ten weekend, ale do rozpoczęcia Pucharu Świata w biegach narciarskich pozostał jeszcze tydzień. Biało-czerwoni obecnie przebywają w Szwecji, a konkretnie w Gaellivare, gdzie dziś rywalizowali w ramach Pucharu FIS.

Juniorki, pod wodzą Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk, przystąpiły do biegu techniką dowolną, a do pokonania miały 5 kilometrów. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Izabela Marcisz, która zajęła trzecie miejsce. O podium otarła się Eliza Rucka. Zawodniczka MKS-u Istebna uplasowała się zaraz za koleżanką z kadry – na czwartej pozycji. W czołowej „10” ulokowały się również Karolina Kaleta (8.) oraz Monika Skinder (10.) Podczas piątkowej rywalizacji były widoczne także pozostałe biegaczki z naszego regionu - Magdalena Kobielusz (11.) i Karolina Kukucza (12.).

Puchar FIS w biegach narciarskich, bieg techniką dowolną na 5 km, Juniorki, Gaellivare, 22.11.2019:
21. Ewelina Kołodziej +1:47,6

W akcji mogliśmy oglądać także podopiecznych Lukasa Bauera, który od tego sezonu przejął polskich biegaczy. Z dobrej strony zaprezentował się dziś Dominik Bury. Istebnianin zajął 12. miejsce w biegu techniką dowolną na 15 km. Nieco słabszy czas zanotował Mateusz Haratyk. Zawodnik NKS-u Trójwieś Beskidzka uplasował się pod koniec piątej „10”.

Puchar FIS w biegach narciarskich, bieg techniką dowolną na 15 km, Seniorzy, Gaellivare, 22.11.2019: