Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostatnie godziny na to świadczenie

To już ostatni dzwonek, żeby skorzystać ze świadczenia 300+, czyli wyprawki szkolnej dla uczniów.

Termin składania wniosków o 300+ mija jutro - 30 listopada. Wnioski można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 Jak informuje rzeczniczka prasowa śląskiego ZUS, większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek o to świadczenie:- W ramach programu wypłaciliśmy blisko 1,4 mld zł. W województwie śląskim ZUS przyznał przeszło pół miliona świadczeń na kwotę ponad 154 mln zł.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka do 20 roku życia, które się uczy (lub 24 roku życia w przypadku ucznia z niepełnosprawnością) zagapiłeś się i zapomniałeś złożyć wniosek możesz to zrobić tylko jeszcze dziś i jutro (29.11.2022 i 30.11.2022) m.in. przez aplikację mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. - W aplikacji sprawdzimy status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczenia. Otrzymamy również powiadomienia z ZUS, np. o nowym okresie świadczeniowym – wyjaśnia rzeczniczka.

Osoby, które nie mają pobranej aplikacji mogą złożyć wniosek o świadczenie 300 plus za pośrednictwem PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Nieprzekraczalny termin na wypełnienie i wysłanie elektronicznego wniosku to 30 listopada. Po tej dacie, za pośrednictwem portalu PUE ZUS, taki wniosek będzie można złożyć tylko sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

Przypomnijmy, świadczenie 300 plus przyznawane jest jednorazowo w danym roku szkolnym w wysokości 300 zł dla dziecka uczącego się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej lub policealnej do 20.roku życia lub do 24 lat w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: