Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostatnia odsłona 'Przydasie'

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia już odsłona letniego cyklu Zamku Cieszyn "Wakacje z dizajnem - Przydasie". - Tym razem będziemy z materiałów odpadowych tworzyć pojemniki na rodzinne skarby – podkreślają organizatorzy spotkań.

W tym roku w czasie wakacji Zamek Cieszyn promuje modę na "przydasie". Podczas letnich warsztatów, pod okiem projektantów, uczestnicy spotkań przywracają zepsutym, zniszczonym przedmiotom nowe życie.

Wszystko zaczęło się 9 lipca. Ostatnie spotkanie zostało zaplanowane na 20 sierpnia. A więc, już w najbliższą sobotę pomocne okażą się słoiki, puszki, donice, a nawet stare obudowy komputerów. - Wszystko może się przydać i wszystko można zamienić w użyteczne pojemniki – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Makulatura, stare ubrania, zepsute krzesła, półki lub inne meble. Co z nimi robimy? Chomikujemy. W Zamku Cieszyn mówimy stanowcze: nie! To się jeszcze może przydać. Nie wierzycie? Może zmienicie zdanie dzięki warsztatom. Jak to zrobić, będzie podpowiadać projektantka Karina Marusińska, która poszukuje rozwiązań polegających na łączeniu różnych dziedzin sztuki, nauki, ekologii. Bada zjawisko recyklingu, bo interesuje ją problem twórczego gospodarowania odpadami przemysłowymi.- Warsztaty odbędą się 20 sierpnia w godz. od 15.00 do 19.00. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: tmajorek@zamekcieszyn.pl lub 33 851 08 21 w. 24. Warunkiem udziału jest wniesienie opłaty przed rozpoczęciem zajęć – informuje B. Mońka.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: