Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ostatni sprawdzian przed czempionatem

Zanim polscy skoczkowie udadzą się do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie już 23 lutego rozpoczynają Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, to czeka ich jeszcze rywalizacja w Rasnovie. Podczas czwartkowych kwalifikacji zobaczymy w akcji tę samą „7”, która wystąpiła w niedzielnym konkursie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Zmagania na normalnej skoczni w Rasnovie (HS97) będą ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą bieżącego sezonu – Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym. Skoczków czeka w Rumunii tylko jeden konkurs indywidualny, który zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, a w sobotę odbędą się zawody drużyn mieszanych.

Do Rumunii uda się siedmiu reprezentantów Polski, a wśród nich są zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotr Żyła (na zdj.) oraz Paweł Wąsek. Pierwszy z nich otrzymał powołanie na czempionat w Oberstdorfie, o czym więcej pisaliśmy tutaj. W Rasnovie wystąpią również polskie skoczkinie narciarskie, a biało-czerwone barwy będzie reprezentowała m.in. Nicole Konderla z WSS.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: