Ostatni mecz za nimi

Podopieczni Szymona Kałuży rozegrali w niedzielne popołudnie ostatnie spotkanie w sezonie 2020/21. Koszykarze Nacomi Cieszyn przegrali z KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice, a rozgrywki grupy śląskiej III ligi ukończyli na 6. pozycji.

Cieszyńskim zawodnikom już wcześniej stracili szansę występów w barażach o II ligę. Koszykarze Nacomi mieli na koncie trzy zwycięstwa po pięciu pierwszych spotkaniach, ale licznik z wygranymi zatrzymał się w listopadzie. Podopieczni Szymona Kałuży już nie zdołali przerwać czarnej serii.

W niedzielne popołudnie udali się w mocno osłabionym składzie do Katowic, aby zmierzyć się z KKS Mickiewicz UKS 27. Gospodarze wyraźnie odskoczyli do przerwy – o 9 punktów – i w drugiej części spotkania dowieźli ją bezpiecznie do końca, wygrywając 76:63.

III liga (Śląsk), 14. kolejka:
KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice - Nacomi Cieszyn 76:63 (25:18, 12:10, 23:20, 16:15)
Nacomi: Bartłomiej Szady (21 pkt.), Miłosz Żebrowski (20), Michał Bożomański (11), Maciej Surzycki (7), Jakub Pietrzak (2), Dominik Malak (2), Borys Macura, Kacper Borus, Maksymilian Przybyła

Dla zawodników Nacomi Cieszyn sezon dobiegł końca, gdyż w grupie śląskiej uplasowali się na 6. pozycji, a do kolejnej fazy awansowały trzy najlepsze zespoły.