Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

OSP Pastwiska: już wkrótce nowy wóz zawita w remizie

Początkiem lipca druhowie z OSP Pastwiska poinformowali o rozpoczęciu procedury przetargowej na nowy średni samochód gaśniczy, który jednostka miała otrzymać. 18 lipca przetarg został rozstrzygnięty – do jednostki trafi Renault D16 z zabudową firmy Szcześniak. Samochód na Pastwiskach zawita już wkrótce.

- W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty przetarg na średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Cieszyn-Pastwiska. Po wielu latach starań, w połowie września 2019 r. przymierzamy się do odebrania nowego samochodu na podwoziu Renault D16 z zabudową firmy SZCZEŚNIAK – poinformowali w lipcu druhowie z OSP Pastwiska. Jednostka dokonała już pierwszych oględzin samochodu, aktualnie trwa dostosowanie pojazdu do sprzętu i potrzeb.

O pozytywnym zakończeniu wieloletnich starań, druhowie z OSP Pastwiska dowiedzieli się w maju 2019 roku. Wtedy też została upubliczniona informacja o pozytywnym zaopiniowaniu przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach porozumienia MSWiA i Ministerstwa Środowiska, wniosku Gminy Cieszyn, dotyczącym dofinansowania zakupu nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

Wartość nowego pojazdu to kilkaset tysięcy złotych. Koszty zostały pokryte z budżetu gminy (600.000 zł), Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (125.000 zł), dotacji Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego MSWiA (30.000 zł) oraz innych źródeł (5.000 zł).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-27 02:27:16
nieznany: Super
2019-07-27 02:27:41
nieznany: Super
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: