Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

OSP Ochaby z nowym wozem bojowym

Kolejne OSP w powiecie cieszyńskim może cieszyć się z nowego wozu. Tym razem nowy wóz bojowy zawitał do remizy OSP Ochaby. Pojazd został przekazany przez JRG Cieszyn.

Tym razem „nowy” nie jest tak do końca nowy, ponieważ wcześniej był użytkowany przez JRG Cieszyn. Pojazd jednak jest w dobrym stanie technicznym i zastąpił ponad 20-letni pojazd, którym wcześniej jeździli strażacy z Ochab - W dniu dzisiejszym (01.04.2021 - przyp. red) na zasłużoną emeryturę przechodzi nasz ciężki samochód gaśniczy GCBA TATRA, po 20 latach służby w naszej jednostce. Zastąpił go ciężki samochód gaśniczy GCBA RENAULT KERAX- poinformowali druhowie z OSP Ochaby.

Strażacy powitali pojazd z entuzjazmem, podczas odbioru pojawiła się również delegacja ze skoczowskiego urzędu - Jednostka otrzymała wóz od KP PSP Cieszyn. Ten potężny pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 8000 litrów oraz drugi na środek gaśniczy o pojemności 800 litrów. Pojazd wyposażony jest w największą w powiecie motopompę. Jest godnym następcą wysłużonej, do tej pory niezastąpionej w wielu akcjach TATRY. Cieszę się, że ten samochód znalazł się właśnie w OSP Ochaby. Strażacy z entuzjazmem przywitali pojazd, ale jednocześnie muszą mieć świadomość, że przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność oraz zwiększony zakres zadań. Życzę Strażakom z OSP Ochaby samych udanych i szczęśliwych akcji z udziałem tego wozu strażackiego – mówił Mirosław Sitko, Burmistrz Skoczowa.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: