Orszak Trzech Króli (live)

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą dziś udział w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim w Orszaku Trzech Króli, tradycyjnym elemencie obchodów Święta Objawienia Pańskiego. Hasło pochodu brzmi w tym roku ''Bóg jest dla wszystkich''.

W Skoczowie orszak przejdzie ulicami miasta po raz czwarty. W postacie królów: Kacpra, symbolizującego Europę, Melchiora - Azję, a także Baltazara – Afrykę, tradycyjnie wcielą się mieszkańcy. Monarchowie po godz. 14. wymaszerują ze swymi orszakami z różnych miejsc i skierują się w stronę rynku. W jednym z pochodów, europejskim, z Kacprem wyruszy Para Prezydencka.  Na skoczowskim rynku głos zabierze Prezydent Andrzej Duda a Błogosławieństwa udzieli biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. 

Zaplanowano wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowej stajence. Oprawę wydarzenia zapewni góralski zespół "Równica" z Ustronia. Uczestnicy zatańczą wspólnie poloneza do kolędy "Bóg się rodzi".

(artykuł aktualizowany - odśwież stronę)

Transmisje na żywo:
(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR,JB,MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-06 15:04:04
cd minerwa: Dzieki miasto Skoczow , ze \'\'Bóg jest dla wszystkich\'\' i wielkie dzieki, ze na to zezwalasz. Gdyby nie to haslo, nikt by sie zapewne nie domyslil. <br />
2018-01-06 21:00:07
jahu: Tylu ludzi jeszcze nigdy nie widziałem na Skoczowskim rynku co dziś, a bywałem na wielu imprezach - dni Skoczowa, dożynki itp
2018-01-06 21:09:20
kolofm: @jahu Cyrk z klaunem zawitał, więc i ludzi dużo
2018-01-07 10:18:58
efelinqa: Przypominam !!!! --- forma \&quot;K+M+B\&quot; wynika z błędnego zrozumienia znacznie starszego i głębszego przekazu. Poprawny zapis to \&quot;C+M+B\&quot; będący skrótem od łacińskiej sentencji \&quot;Christus Mansionem Benedicat\&quot;, która oznacza \&quot;Niech Chrystus błogosławi ten dom\&quot;. Po ostatniej literze dodaje się jeszcze jeden krzyż i wpisuje aktualny rok. Całość więc powinna wyglądać tak: \&quot;C+M+B+2018.......... na naukę nigdy nie jest za póżno :):)
2018-01-07 10:53:40
Hanula: @ efelinga naprawdę Ameryki nie odkryłeś. Musiałeś się o tym niedawno dowiedzieć, skoro ciągle o tym trąbisz. Ja już o tym wiedziałam na lekcjach religii w szkole podstawowej. Jakieś 30 lat temu. Już ci pisałam, że istota tego święta nie są imiona fikcyjne imiona mędrców, tylko to, że takie zdarzenie miało miejsce. Zresztą święto to w Kościele nazywa się Świętem Objawienia Pańskiego czyli z łac. Epifanii. \&quot;Święto Trzech Króli\&quot; to nazwa ludowa. A co do \&quot;C\&quot;, to pisząc \&quot;K\&quot; to znów nie taki wielki błąd, bo po grecku Chrytus wymawia się Kristos (pisze przez X). Zresztą we wschodnich kosciołach również. Nowy testament był napisany po grecku, więc Kristos to też prawidłowa forma. Zresztą powinno się mówić Isus Kristos, bo tak w oryginale brzmi imię \&quot;Jezus\&quot; i tytuł \&quot;Pomazaniec\&quot;.
2018-01-07 16:16:53
bronek91: cd minerwa<br />Co tyn farorz czy katechetka/ katecheta przerabiali z Tobą na katechezie? Chyba religii Ci nie wykłodali albo cd minerwa myślała o niebieskich migdałkach;) <br />Przeca iż Bóg jest dla wszystkich, to oczywista prawda i żodyn temu nie zaprzecza. Ale dzięki Bogu, iż cd minerwa tę prawdę tak późno odkryła. Lepiej późno niż wcale.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją