Orkan pokrzyżował plany

Tylko trzy skoki wyłoniły zwycięzcę tegorocznego Willingen Five, gdyż organizatorzy postanowili odwołać niedzielny konkurs ze względu na bezpieczeństwo – przez Niemcy ma przejść orkan Sabina. Tryumfatorem cyklu został Stephan Leyhe, a wiślanie – Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł – uplasowali się w czwartej „10”.

Zwycięzca piątkowych kwalifikacji oraz sobotniego konkursu indywidualnego. Z wyłonieniem tryumfatora tegorocznego Willingen Five nie było większego problemu - reprezentant gospodarzy, Stephan Leyhe, zasłużenie sięgnął po 25 tys. euro. Najwyżej spośród biało-czerwonych uplasował się Kamil Stoch, zajmując 5. pozycję.

Jak spisali się wiślanie? Zarówno Piotr Żyła, jak i Aleksander Zniszczoł, udanie przebrnęli przez kwalifikacje, ale wczorajszy występ zakończyli już po pierwszym skoku. Żyła nie zdołał awansować do rundy finałowej, gdyż uplasował się na 35. pozycji, a w końcowej klasyfikacji cyklu ulokował się na 32. miejscu. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie zakończył Willigen Five zaraz za plecami tryumfatora, Ryoyu Kobayashi’ego. Zniszczoł został sklasyfikowany w miniturnieju na 38. pozycji.