Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Opiekun - zawód z przyszłością

Opiekun medyczny to dziś jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów. Według wielu prognoz rynku pracy to właśnie opiekun medyczny będzie jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników. I to już w niedalekiej przyszłości.

Policealna Szkoła Medyczna w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie  jest jedyną szkołą tego typu na terenie powiatu cieszyńskiego, która kształci słuchaczy stawiając na potrzeby rynku pracy.

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszy się kierunek na którym kwalifikacje zdobywają opiekunowie medyczni. Nic w tym dziwnego. Od 2014 roku każda osoba wykonująca ten zawód  będzie musiała posiadać pełne kwalifikacje potwierdzone stosownym dyplomem. Opiekun to zawód, którego przyszłość z pewnością nie jest zagrożona. Śmiało można stwierdzić, iż jest to zawód z przyszłością! Jednak opiekun medyczny to zawód szczególny. Tu liczy się osobowość, cierpliwość, empatyczne podejście do drugiego człowieka, wrażliwość... Bez tego ani rusz...

- Od 1 września 2005 roku nasza placówka uruchomiła kształcenie w policealnej szkole na kierunku opiekun domu pomocy społecznej, zaś od 1 września 2008 kształcenie na kierunku opiekun medyczny dla absolwentów szkół średnich (szkoła policealna) oraz absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół zawodowych (zasadnicza szkoła zawodowa) – wyjaśnia mgr Barbara Glet dyrektor SOiZ - Od początku istnienia szkoły profesjonalna kadra pedagogiczna z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem przygotowuje uczniów i słuchaczy do pracy w wybranym zawodzie. Potwierdzają to uzyskiwane wyniki na egzaminach zawodowych gdzie zdawalność jest prawie 100%, a absolwenci tych kierunków posiadają uprawnienia średniego personelu medycznego.

Odwiedzając szkołę wzrok z pewnością przyciąga wyposażenie sali w której odbywają się ćwiczenia praktyczne. Szkoła wyposażona jest w w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne dzięki pozyskanym funduszom unijnym. Osoby, które zdobędą kwalifikację opiekuna medycznego, będą mogły pracować w kraju, ale także wyjechać za granicę. Zdobycie nowego zawodu, daje możliwość zatrudnienia w  wielu instytucjach realizujących zadania z zakresu polityki społecznej: w lecznictwie otwartym i zamkniętym, w domach pomocy społecznej, w domach dziennego pobytu, w ośrodkach pomocy społecznej. To doskonały wybór dla tych, którzy  chcieliby związać swoją przyszłość zawodową z niesieniem pomocy innym.

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: