Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Open Air Museum Cieszyn. Český Tĕsín” - prace trwają

Trwają prace rewitalizacyjne i adaptacyjne w ramach projektu „Open Air Museum Cieszyn. Český Tĕsín”. Po polskiej stronie rewitalizacji zostanie poddany odcinek Al. Piastowskiej od ul. Zamkowej do ul. Sportowej (strefa pieszo-rowerowa).

W ramach projektu „Open Air Museum Cieszyn. Český Tĕsín” po stronie polskiej rewitalizacji zostanie poddany odcinek Al. Piastowskiej od ul. Zamkowej do ul. Sportowej (strefa pieszo-rowerowa). Zostanie zabezpieczone zbocze Młynówki, zbudowana zostanie nawierzchnia szlaku turystycznego o odpowiedniej szerokości z wydzieleniem pasa pieszego i rowerowego, wykonane zostanie oświetlenie szlaku i ekspozycji muzealnej, przygotowane będą elementy konstrukcyjne pod ekspozycję i elementy małej architektury miejskiej (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, inne meble miejskie).

Open Air Museum. Cieszyn. Český Tĕsiín. to nowy produkt turystyczny położony na obu nabrzeżach Olzy, który będzie próbą opowiedzenia o historii i dziedzictwie miasta podzielonego, od różnych aspektów postrzegania pojęcia granicy i mostów do historii podzielonych rodzin, przyjaciół, zwykłych ludzi. Na otwartej przestrzeni brzegów Olzy wykorzystane zostaną zarówno klasyczne nośniki informacji (tablice) jak i nowocześniejsze (city lighty), które poprzez Internet pozwolą na skorzystanie z zasobów strony internetowej dedykowanej Open Air Museum - informuje cieszyński magistrat.

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej w oparciu o ofertę turystyczną zbudowaną wokół fenomenu i dziedzictwa miasta podzielonego, a uczynienie tego dosłownie w miejscu granicznym powinno przynieść zainteresowanie nowych grup docelowych.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-02 11:25:27
Ondraszek: Świetny pomysł, tylko pytanie czy miasto będzie w stanie pozbyć się wreszcie tej lumpiarni, która tam sobie upodobała teren do przesiadywania i nabywania przechodniów o 2 zł. Tyle lat nikt nie potrafi załatwiać prostej sprawy, która jest pierwszą wizytówką miasta po przekroczeniu granicy. Podczas gdy straż miejska wyrabia wyniki mandatami za parkowanie i nieodśnieżone chodniki, wstyd iść z dzieckiem na spacer, bo albo jeden leje pod murem, albo drugi zbiera na alkohol.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: