Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Olsztyńscy Cieszyniacy pozdrawiają

Cieszyniacy, którzy wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego przenieśli się w 1955 roku z Cieszyna do Olsztyna wciąż czują się związani z rodzinną ziemią. Dowodem na to prężnie działające w Olsztynie koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Okres przedświąteczny, kiedy często wraca się wspomnieniami do lat dziecinnych, dla rodaków mieszkających z dala od ziemi, na której się wychowali, to okres szczególnej nostalgii. Dlatego też jeszcze chętniej tym okresie  się spotykają i wspominają. 

Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, na którym było około 120 osób uświetnił swą obecnością zespół Pieśni i tańca Kortowo pod patronatem JM Rektora prof. R. Góreckiego.

- Zespół Kortowo zaprezentował różne stroje regionalne. Były także dwie urocze studentki w cieszyńskich strojach – cieszy się Janusz Guziur i przesyła zdjęcie, jakie przy tej to okazji zrobili sobie członkowie Zarządu Koła MZC w Olsztynie. Na zdjęciu prof. A.Faruga, Marian Kozłowski, Janusz Guziur i Antoni Jarczyk.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: