Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Olimpijczycy poszli do szkoły

Niecodziennych gości mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle. Troje świetnych sportowców - Monika Brzostek, Igor Sikorski i Marcin Prus spotkało się z uczniami wiślańskiej szkoły.

"Włącz aktywność - bez względu na przeszkody" to hasło projektu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, z którego skorzystała Szkoła Podstawowa nr 1.

Uczniowie z kilku starszych klas zgromadzili się w hali im. Wiślańskich Olimpijczyków, a tam czekali na nich już utytułowani goście. Zebranych przywitał sekretarz miasta Sylwester Foltyn oraz wicedyrektor szkoły Mirosław Szweda. Najpierw o zdrowym odżywianiu, wpływie cukru na nasz organizm i nawykach żywieniowych opowiadała Monika Brzostek - najbardziej utytułowana siatkarka plażowa, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorów oraz siedmiokrotna Mistrzyni Polski.

Następnie do uczniów zwrócił się Marcin Prus, 97-krotny reprezentant Polski w siatkówce, wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata Juniorów z polską kadrą. Z wielką charyzmą mówił o tym, jak ważne jest, by w życiu mieć cel i uparcie do niego dążyć i że tylko ciężką i systematyczną pracą można do niego dojść.

Trzeci z wyjątkowych gości to Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang w roku 2018, niepełnosprawny alpejczyk startujący na monoski. Sportowiec opowiedział historię swojego kalectwa, a także o próbach dochodzenia do sprawności, treningach, motywacji, porażkach, ale też licznych osiągnięciach, które przyszły z czasem. 

Podziękowanie za spotkanie, w imieniu burmistrza, na ręce gości złożył Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy, indywidualne rozmowy ze sportowcami, a także obejrzenie medali zdobytych przez sportowców na najróżniejszych sportowych imprezach.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: