Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Olbrycht wiceprzewodniczącym

Jan Olbrycht eurodeputowany, były burmistrz Cieszyna został wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. To pierwszy Polak, który pełni tak ważna funkcję w EPL.

Jak powiedział Jan Olbrycht ten wybór to dla niego wyraz zaufania chadecji i uznanie dla jego dotychczasowej pracy. Chrześcijańska Demokracja to największa grupa polityczna w Parlamencie Europejskim. 

Jan Olbrycht został wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. EPL skupia 272 eurodeputowanych z 26 państw członkowskich Unii Europejskiej. Pierwszy raz w historii Polakowi udało się osiągnąć tak wysoką funkcję. Olbrycht uzyskał trzeci wynik podczas wewnętrznego głosowania Chrześcijańskiej Demokracji. 

Kierownictwem partii zajmuje się przewodniczący i 10 wiceprzewodniczących.  Europejska Partia Ludowa w swoim składzie zawiera głównie partie proeuropejskie,chadeckie, ludowe i demokratyczne krajów Unii Europejskiej. Powstała 8 lipca 1976 z inicjatywy Europejskiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej wchodzącej w skład Międzynarodówki Chrześcijańsko-Demokratycznej. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: