Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Olbrachcice: ukradli flagi!

Niemiłą niespodziankę przygotowali złodzieje olbrachcickim pezetkaowcom. Z masztów na stojącym w centrum wioski Domu PZKO ukradli polską i czeską flagę narodową.

Jak dowiedzieliśmy się od prezes MK PZKO w Olbrachcicach, Heleny Bubik, do kradzieży doszło prawdopodobnie pod płaszczykiem nocy, z czwartku na piątek. 2 maja, który obchodzony jest przez Polaków jako Dzień Flagi, na Domu PZKO sterczały już więc tylko puste maszty.

Mąż powiesił obydwie flagi na Dom PZKO w środę 30 kwietnia. 1 maja wszystko było w porządku, kiedy jednak w piątek po południu wróciliśmy z wycieczki, zauważyliśmy, że nie ma flag. Szukaliśmy w Domu PZKO, bo myśleliśmy, że może ktoś je zdjął. Okazało się jednak, że nikt z pezetkaowców ich nie ruszał, ale że po prostu zostały skradzione – zrelacjonowała H. Bubik, która, jak wielu prezesów Kół PZKO posiadających własne Domy PZKO, dokładnie rok temu, 4 maja 2013 roku, pojechała po flagi specjalnie do Nawsia, aby uroczyście je odebrać z rąk będących z wizytą na Zaolziu marszałków Senatów polskiego i czeskiego, Bogdana Borusewicza i Milana Štěcha. Niestety, w Olbrachcicach długo miejsca nie zagrzały.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: