Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Okazja do zwiedzania Cieszyna z przewodnikiem będzie w każdą niedzielę wakacji

W każdą niedzielę czerwca, lipca, sierpnia i września będzie można wybrać się na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem turystycznym po Cieszynie. Wystarczy stawić się o godz. 13.30 pod budynkiem Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3 c). Miasto Cieszyn wspólnie z przewodnikami z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie zorganizowało bowiem, jak co roku, akcję „Przewodnik czeka”.

Najbliższa okazja do wzięcia udziału w spacerze z przewodnikiem nadarzy się w tą niedzielę, 6 czerwca. Kolejne spacery zaplanowano na: 13, 20, 27 czerwca, 4, 11, 18, 25 lipca, 1, 8, 15, 22 i 29 sierpnia, 5, 12, 19 i 26 września.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-04 17:37:27
tom lem: ...No wreszcie przewodnicy będą się mogli wykazać inwencją, w tłumaczenie konieczności wmontowania jednej szyny w krawężnik Głębokiej ( a może w rynsztok, byłoby bardziej poprawnie) Tego w najmądrzejszych publikowanych cieszyńskich przewodnikach nie znajdziesz - do pracy Panie i Panowie - Przewodniczki i Przewodnicy ;-)
2021-06-04 17:49:09
tom lem: .. A propos placu, na którym Przewodnik tłumaczy obecność szyny w sąsiedztwie czerwonej kostki bazaltowe ( która w tym miejscu została wmontowana dla wyłudzenia środków z UE, na stworzenie: CAFE TRAMWAJ , GAZETY "TRAMWAJ", ULICY BEZ TRAMWAJU i TRAMWAJ POD MOSTEM). Ten Plac został prze-brukowany w czasie okupacji, dla uczczenia Adolfa i paradnych manifestacji na granitowej kostce z okolic BRESLAU.
2021-06-04 17:49:13
tom lem: .. A propos placu, na którym Przewodnik tłumaczy obecność szyny w sąsiedztwie czerwonej kostki bazaltowe ( która w tym miejscu została wmontowana dla wyłudzenia środków z UE, na stworzenie: CAFE TRAMWAJ , GAZETY "TRAMWAJ", ULICY BEZ TRAMWAJU i TRAMWAJ POD MOSTEM). Ten Plac został prze-brukowany w czasie okupacji, dla uczczenia Adolfa i paradnych manifestacji na granitowej kostce z okolic BRESLAU.
2021-06-04 20:24:26
Efob: Nie,powaznie,a co niby beda zwiedzac ta rozryta gleboka,ten balagan,zasmiecone ulice,nie ma sie czym szczycic,naprawde.
2021-06-04 23:07:55
pawel21_13: Głosujcie dalej na nieudaczników. Jak wybieracie, tak macie.
2021-06-04 23:26:22
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Niestety tak to wyszło beznadziejnie z tym pseudotramwajem. I niebawem jeszcze postawią nikomu nie potrzebną druga Informacja turystyczna na granicy za wyłudzone z UE pieniądze. Obiecanki cacanki w sprawie ścieżek rowerowych (Cieszyn-Marklowice) a jak przyszło co do czego to nikt nie pomyślał żeby ścieżkę rowerową puścić pod Mostem Przyjaźni.
2021-06-05 06:50:07
tom lem: .. no ale będą konsultacje "społeczne" w sprawie zabudowy publicznego parkingu w pobliżu proponowanej cieszyńskiej plaży. Ciekawe z czego Plaża; betonu, czy łachy piachu, przywiezionej z Kończyc, z żywotnością do następnego stanu alarmowego Olzy. Swoją drogą, Czesi potrafili uporządkować " swój" brzeg Olzy, w ramach " dwóch brzegów ", tylko po wschodniej stronie miasta górują lewackie pomysły sezonu wyborczego, by nie wspominać sezonu ogórkowego. Postawiono okrągłe ławki ( z pewnością oryginalne ) ale trzeba przyznać, mają tyle wiele wspólnego z brzegiem rzeki co proponowany tramwaj pod mostem ;-)
2021-06-05 07:32:46
św. Patryk.: przydenny pisiacki glon się uaktywnił - widać, że w oczy kole pięknie zrobiona Głęboka, a z tyłu głowy kłują pisiackie mózgi wspomnienia obietnic miliona aut elektrycznych, mieszkań dla każdego, narodowego promu, elektrowni w Ostrołęce, mega-lotniska itd, lista bez końca - niestety baranie łby, tak to wyszło że pisiacki burmistrz w Cieszynie się skompromitował i przegrał z kretesem, teraz pokutuje w Istebnej, dobrze mu tak :D
2021-06-05 07:48:40
tom lem: ... nie wspominając o górnolotnym POpaprańcu, który jest aktywny od Skoczowa po Istebną i o Cieszyn zahaczy swoim tępym wzrokiem ;-)
2021-06-05 08:50:35
jasper: @sw.Patryk, za komuny wystarczyla podwyzka cen cukru, aby ludzie wyszli na ulice. Dzisiaj nawet twarde dowody na milionowe przekrety i klamstwa PiS nikogo nie raza. Taki jest betonowy elektorat PiS i KK. Patrza na to wszystko swoim tepym, otumanionym wzrokiem !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: