Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogromna fabryka śmigieł w Żorach!

40 milionów. Taka jest wartość projektu, dzięki któremu niemiecka firma EUROS, posiadająca swój ustroński oddział, wybudowała fabrykę w Żorach. Produkowane są w niej ogromne śmigła do elektrowni wiatrowych.

Euros był w mitologii greckiej bogiem wiatru, nic dziwnego, że firma, która wzięła od niego swą nazwę przyczynia się do wykorzystania mocy tego żywiołu. Firma jest wiodącym niezależnym światowym producentem oraz dostawcą rozwiązań technologicznych i licencji produkcyjnych w zakresie śmigieł do elektrowni wiatrowych. Łopaty opracowuje dział inżynieryjny w Berlinie, a produkcja odbywa się w Polsce. Śmigła eksportowane są na cały świat - od Szwecji, Finlandii i Estonii przez Niemcy, Włochy, Francję, po Japonię, Stany Zjednoczone i Argentynę.

EUROS postrzega ciągłe potrzeby klienta oraz ulepszanie swoich procesów i produktów jako wyzwanie dnia codziennego. Dlatego idąc za zapotrzebowaniem rynku, w 2013 roku został ukończony projekt o nazwie „Budowa zakładu produkującego śmigła do elektrowni wiatrowych zlokalizowana w Warszowicach w Katowickiej Strefie Ekonomicznej, podstrefa Jastrzębsko - Żorska”, zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, finansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 28,7 mln złotych, wybudowana została nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem socjalnym o powierzchni 43.000 m², która pozwala na produkowanie łopat o długości nawet 58,8 m i mocy 3 MW. Hala została wyposażona w specjalistyczne maszyny i urządzenia. Nowa inwestycja pozwoliła na kilkukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz utworzenie wielu nowych miejsc pracy. W przyszłości zatrudnienie może tam znaleźć nawet kilkaset osób.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: