Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ogrodzona - będzie bezpieczniej

Trwają prace przy budowie chodnika, przy szkole w Ogrodzonej.
Bezpieczniej pójdą do szkoły w Ogrodzonej uczniowie z tej wsi. Trwa bowiem budowa chodnika wzdłuż 'starej jedynki'. Choć po oddaniu do użytku drogi ekspresowej, ruch na tym odcinku wyraźnie zmalał, to jednak dzieci i inni piesi musieli chodzić poboczem. W tym miejscu bowiem nie było chodnika. Stromy zjazd, nierówna nawierzchnia, to wszystko powoduje, że przejazd tym odcinkiem, szczególnie w zimie jest niebezpieczny. Piesi, nawet widząc nadjeżdżający samochód, nie mieli możliwości ucieczki.
 
Niebawem sytuacja się poprawi, chodnik już powstaje. Jak informuje Tomasz Branny wójt Dębowca, z wnioskiem o tę inwestycję wystąpili mieszkańcy. Oni też, na zebraniu wiejskim w ubiegłym roku zagłosowali i przeznaczyli na ten cel pieniądze z funduszu sołeckiego. W sumie prace pochłoną około 24 tysięcy zł. Chodnika jest kilkadziesiąt metrów od szkoły w dół do skrzyżowania - mówi Branny.
 
Fundusz sołecki to, choć niewielkie pieniądze, mogą je jednak przeznaczać mieszkańcy na cel, który uznają za najpilniejszy. W ubiegłym roku w sąsiedniej Łącze z tego funduszu postawiono nowe wiaty przystankowe. Zobacz temat Przystanek jako toaleta.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: