Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogródki bez granic

Piątkowe popołudnie 10 kwietnia można było spędzić na dziedzińcu cieszyńskiego zamku, gdzie w ramach warsztatów miejskich ogrodników pod hasłem Ogródki bez granic, czyli zielona przestrzeń do odpoczynku, ale i do pracy.... Anna Komorowska wspólnie ze wszystkimi chętnymi do wspólnej pracy i zabawy budowała konstrukcje z wikliny i leszczyny.

Zorganizowane z inicjatywy herbaciarni Laja wspólnie z Zamkiem Cieszyn warsztaty prowadziła Anna Komorowska z pracowni zajmującej się m.in. projektowaniem przestrzeni zielonych i architektury. Podczas kolejnych zajęć, które odbywać się będą co tydzień, młodzież zajmie się wykonaniem wyposażenia nowych obiektów, a następnie sadzeniem zieleni, dzięki której na dziedzińcu zamkowym powstanie zielony zakątek.
- Połowa to będzie część ogródkowo-kawiarniana, a druga część będzie zagospodarowywana w zależności od tego, jaka będzie potrzeba – wyjaśniła projektantka.

Ogromne konstrukcje z wikliny i leszczyny, które powstały dzięki wspólnemu zaangażowaniu młodych artystów, zdobić będą docelowo dziedziniec zamkowy.
- W pierwszej połowie dnia planowaliśmy, jak zagospodarować przestrzeń ogrodową. Efektem tego jest konstrukcja będąca prototypem budowli, które się tutaj pojawią – mówiła Anna Komorowska wyjaśniając, że wszystkie powstające tego dnia obiekty mają mieć kształt ostrosłupa.

Warsztaty były dla uczestników nie tylko okazją do wspólnej pracy, ale także do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. A wspólnie zagospodarowana przestrzeń zapewne zachęci ich do częstszego w niej wypoczynku.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-13 14:45:40
jan_122: Proszę o adres pani na zdjęciu głównym.To jest mój rocznik. ;-))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: