Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ograniczenia na dworcu i komunikaty Straży Miejskiej

Działania mające na celu zatrzymanie rozwoju pandemii koronawirusa są podejmowane zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. Jak z sytuacją radzą sobie lokalne władze i jakie podejmują kroki? Przede wszystkim wprowadzają ograniczenia, dotyczące funkcjonowania poszczególnych instytucji oraz zamykają bądź ograniczają możliwość korzystania z miejsc, które są odwiedzane przez dużą ilość osób. Wprowadzają również działania, mające na celu informowanie społeczeństwa o zaistniałej sytuacji.

Informowaliśmy o zamknięciu (dla interesantów) urzędów oraz innych miejskich i gminnych instytucji. Chociaż urzędnicy wciąż pracują, ze względów bezpieczeństwa drzwi do większości magistratów są do odwołania zamknięte. Wprowadzono ograniczenia w kursowaniu autobusów (zawieszono część linii miejskich oraz międzymiastowych, w tym linię Kraków-Cieszyn). Aktualnie w Cieszynie podjęto również decyzję o ograniczeniu dostępu do węzła przesiadkowego — Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz w związku z dużymi ograniczeniami połączeń w powiatowej komunikacji zbiorowej i zawieszeniu linii Cieszyn — Kraków i Cieszyn – Katowice. Od dnia 25 marca 2020 r. (tj. od środy) do odwołania pomieszczenia DWORCA CIESZYN będą dostępne dla pasażerów od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE – przekazały władze Cieszyna w komunikacie z 24 marca 2020 roku.

Działania podejmuje również Straż Miejska. W Cieszynie strażnicy koordynują i pomagają w udzielaniu pomocy osobom na kwarantannach, a także starszym i chorym, które w obecnej sytuacji nie są w stanie samodzielnie załatwić określonych spraw. Z kolei w Skoczowie strażnicy również pomagają oraz informują o zaistniałej sytuacji — W działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa aktywnie włącza się również skoczowska Straż Miejska! Od wczoraj z samochodu służbowego Straży Miejskiej na terenie miasta nadawany jest apel o pozostaniu w domach oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób – poinformowały dziś (25.03.2020) władze Skoczowa.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: