Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego ''Sternik'' Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

Żeglarze z całej Polski spotkali się dziś (24.09) w Cieszynie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim. Podczas prelekcji Konkolski opowiedział o swoich wyprawach i przygodach. Żeglarz miał o czym opowiadać bo w większości całe swoje życie spędził na morzu. Czterokrotnie opłynął cały świat, w tym trzy razy samotnie. Z sukcesami brał udział w regatach samotników przez Atlantyk. Prelekcję z pokazem slajdów i filmów otworzył włodarz Cieszyna Ryszard Macura, następnie w świat żeglarskich historii zabrał uczestników spotkania czeski żeglarz.

Spotkanie z Richardem Konkolskim odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn i odbywającej się na cieszyńskim Rynku imprezy „Stela Dej”. Gościmy w Cieszynie instruktorów turystyki żeglarskiej, są to osoby z różnych klubów żeglarskich z PTTK, od Szczecina po Solinę. Ta grupa co roku organizuje zlot i kurs na instruktora. Zloty są zawsze w innym miejscu Polski. W tym roku skorzystali z naszego zaproszenia i przyjechali do Cieszyna. Tym chętniej przyjęli zaproszenie ponieważ Klub Żeglarski „Sternik” obchodzi swoje 50-lecie – przyznaje w rozmowie z naszą redakcją Sekretarz Klubu „Sternik” Krzysztof Kasztura.

Wizyta niemałej, bo liczącej ponad 40 osób, grupy żeglarzy z całej Polski z pewnością była swego rodzaju wisienką na urodzinowym torcie jubileuszowych obchodów Klubu „Sternik”. W spotkaniu tym uczestniczą również nasi członkowie Klubu. Te organizowane co roku zloty są doskonałą okazją by podsumować dany sezon, wymienić się doświadczeniami, ale przede wszystkim by spotkać się, a także zwiedzić w ten sposób Polskę – podkreśla Kasztura. Podczas wizyty w Cieszynie żeglarze mogli bliżej poznać również pobliskie miejscowości takiej jak Ustroń, czy Wisła. 

 

Zobacz również: Jachty, łodzie i żaglówki w Domu Narodowym?

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-24 21:33:02
kasioczek: Kochani Cieszyniacy zróbmy zrzutkę i kupmy Panu Burmistrzowi Macurze porządny garnitur , bo wygląda jak ubogi krewny J.K.
2016-09-25 11:43:17
Cacy 3: Biedny burmistrz , biedne miasto.(-:
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: