Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogólnopolski Zlot Caravaningu

Caravaning to forma spędzania czasu z przyczepą lub samochodem campingowym. Fani takiej rozrywki będą mieli swoja imprezę w naszym regionie. Klub Motorowy Górników''Jarząbek'' z Jastrzębia - Zdroju oraz Polski Związek Motorowy Zapraszają na I rundę Caravaningowych Mistrzostw Polski i I rundę Młodzieżowego Konkursu Caravaningowego PZM, w dniach 30.04 - 03.05.2016 na campingu w Ochabach.

Zorganizowane, klubowe ramy ruchu caravingowego to początek XX wieku w Anglii. To tam powstał pierwszy klub caravaningowy - „The Caravan Club”. Do polski taka idea turystyki zawitała w latach pięćdziesiątych, a zorganizowanej formy nabrała w latach siedemdziesiątych. Od tego czasu turystyka carravingowa działa w strukturach Polskiego Związku Motorowego.

Dziś nie ma chyba miejsca wypoczynku na łonie natury, w którym nie dostrzeglibyśmy białych przyczep campingowych. Samych adeptów takiej turystyki jest coraz więcej. Nie dziwi więc fakt organizowania imprez dla sympatyków caravingu. Jedna z nich ma miejsce na ziemi cieszyńskiej. Klubowy camping w Ochabach k/Skoczowa będzie miejscem I rundy Caravaningowych Mistrzostw Polski oraz I rundy Młodzieżowego Konkursu Caravaningowego PZM. 

Szczegołówe informacje i program dostępne są tutaj.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy


red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: