Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oglądaj budowę hali online

W październiku ubiegłego roku został wkopany Kamień węgielny pod budowę nowej wielofunkcyjnej hali sportowej ''Werk Arena'' w Trzyńcu. Pomysł budowy obiektu zrodził się w już w 2007 roku, jednak do fizycznej realizacji inwestycji przystąpiono pod koniec ubiegłego roku. Koniec prac zaplanowano na czerwiec 2014.

Na nowej hali swoje mecze rozgrywać będzie zespół HC Oceláři Třinec (Stalownicy Trzyniec) zdobywcy m.in. złotego medalu Mistrzostw Czech w 2011 roku.  Koszt budowy obiektu to około 700 mln koron. Pieniądze na inwestycję pochodzić będą z budżetu klubu, sponsorów ale także z dotacji funduszu UE w kwocie 126 mln koron.

Obiekt będzie miał charakter wielofunkcyjny i będzie przede wszystkim nową siedzibą zespołu hokejowego HC Stalownicy Trzyniec. Jednak już teraz wiadomo, że będą organizowane tam m.in. kongresy, koncerty oraz rozgrywki sportów halowych.

Drużyna z Trzyńca, o czym pisaliśmy, ma również wielu kibiców w naszym regionie. Wszyscy Ci, którzy zainteresowani są tym, jak powstaje nowy budynek ich ulubionego klubu, mogą postępy prac podglądać online za pomocą kamery dostępnej na stronie telewizji IFK [TUTAJ>>>]

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: