Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ogień na Złotym Groniu

W środę Istebna żyła Ligą Śląską, czyli rywalizacją dzieci i młodzieży w cyklu pucharowym  w konkurencji narciarskiej slalom gigant. – Pełny ogień, idziesz piecem, pełna tuba, przecinak, to często słyszane określenia, którymi młodzi kibice i ich opiekunowie z całego województwa dopingowali swoich kolegów rywalizujących na Złotym Groniu.

To, co wyróżnia nasz ośrodek to przygotowanie trasy, naśnieżanie i obsługa zawodów. Niezależnie od rangi zawodów i wieku uczestników kierujemy się standardami obecnymi w krajach kurortów zachodnich. – Opisuje Michał Paluch, jeden z Instruktorów Szkoły Narciarskiej Nartus, rozstawiającej trasę slalomu giganta. Idea Ligii Śląskiej powstała przed czterema laty z inicjatywy Witolda Szczecińśkiego, który jest członkiem Zarządu Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i koordynatorem aktualnych edycji Ligii. – Dało się zauważyć w ostatnich latach znaczny wzrost  zainteresowania narciarstwem zjazdowym w wersji wyczynowej. Powstało wiele organizacji i autonomicznych zawodów. To skutkowało rozdrobnieniem środowiska i obniżeniem poziomu rywalizacji. Dlatego postawiliśmy na formułę cyklu pucharowego integrującego środowisko narciarskie w województwie śląskim. – zaznacza Szczeciński. Jak widać pomysł poskutkował, gdyż do Istebnej zjechało kilkaset osób, w tym ponad 200 zawodników.

Liga jest płaszczyzną rywalizacji dzieci w wieku od 6 roku życia do aktualnych maturzystów i stanowi zaplecze kadrowe dla równolegle przebiegającego Pucharu Polski. – Chodzi o to, aby w tej przestrzeni znalazły się osoby, które niekoniecznie rozważają karierę zawodowego narciarza, ale jednak chcą się ścigać. Tak czy inaczej, najszybsi ligowcy trafiają w końcu do najlepszych zespołów w kraju – dodaje Szczeciński. Organizatorzy cyklu zapewniają, że przez wzgląd na doświadczenia wybierają tylko sprawdzone ośrodki z profesjonalnie funkcjonującą kadrą instruktorską. Te kryteria spełnia ośrodek Złoty Groń i Szkoła Nartus dlatego slalom gigant rozegrano właśnie tu. Wcześniejsze puchary, których jest łącznie 6, odbyły się w Brennej Węgierki i na Stożku w Wiśle. Kolejne weekendy to już Brenna Leśnica, Czantoria i Poniwiec.

Pełne wyniki można pobrać pod linkiem: http://www.slaskizwiazeknarciarski.com/zawody_wyniki.php5?id=3

Informacje o szkoleniach można również znaleźć na stronach www.zlotygron.pl lub www.nartus.pl

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: